ZYRTARE/ Nė hapat e babait, Mick Schumacher vitin tjetėr garon nė Formula 1
Emri i Schumacher do rikthehet pėrsėri nė Formula 1, meqenėse Haas ka nėnshkruar me Mich Shumacher, djali i shtatė herė kampionit tė botės, Michael Schumacher.

21-vjeēari momentalisht ėshtė lider nė garėn pėr titull nė Formula 2 me 14 pikė, vetėm njė i mungon, ndėrsa ka fituar dy herė.

Lajmi i madh qė Schumacher do garojė nė F1 ėshtė konfirmuar nga drejtori i klubit Haas.

"Jam shumė i lumtur tė konfirmojė qė Mick Shumacher do vozis pėr ne nė edicionin e ardhshėm dhe do e mirėpresim nė skaudėr".

"Formula 2 i ka ndihmuar shumė dhe kėtė vit ka qenė ndėr mė tė mirėt. Mick ka fituar gara dhe sigurisht ėshtė talenti nė vitin 2020".

"Besoj qė e meriton mundėsinė tė jetė nė Formula 1 duke u bazuar nė pėrformanca. Kemi mundėsi para nesh", tha drejtori i ekipit Haas Gunther Steiner.

Mick para se tė debutojė nė vitin 2021 do bėjė disa parapėrgatitje me skuadrėn.
Shtuar më 02/12/2020, ora 11:03
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0