Vodafone McLaren Mercedes prezanton makinėn e 2012-ės
Pas pak minutash starton ceremonia nė tė cilėn do tė prezantohet Vodafone McLaren Mercedes, makina e cila do tė jetė pjesė e Formula 1 gjatė sezonit 2012.

McLaren MP4-27, ėshtė njė vendėshja e projektuar nga inxhinierėt e skuderisė britanike, e cila pritet tė jetė njė prej pretendenteve kryesore pėr fitimin e titullit kampion bote si pėr pilotė ashtu edhe pėr konstruktorė.

Ceremonia starton nė orėn 12:00 dhe tė gjithė shqiptarėt do tė kenė mundėsi ta ndjekin live, me komentim nė shqip nė facebook.com/vodafoneAL.

Edhe kėtė vit pilotėt e Mclaren do tė jenė sėrish Lewis Hamilton dhe Jenson Button, tė cilėt do tė tentojnė kėtė sezon tė bėjnė tė tyrin titullin kampion nė Formula 1.

Ambjentet e Vodafone McLaren u vizituan para disa ditėsh edhe nga Kryeministri britanik, James Cameroon, i cili u shpreh tejet i kėnaqur nga puna e pronarit tė saj Ron Dennis dhe gjithė stafit teknik tė skuderisė britanike.

Ndėr tė tjera Kryeministri Cameroon shprehu dashurinė dhe simpatinė pėr kėtė makinė e cila sipas tij pėrveē sigurisė, komoditetit dhe shpejtėsisė, ėshtė njė makinė me histori tė lavdishme dhe triumfuese.


Ashtu si edhe vitin e kaluar gomat me tė cilat do tė garojė "Shigjeta e Artė" do tė jenė italianet Pirelli, motorri do tė jetė njė Mercedes Benz, ndėrsa sponsor gjeneral, ashtu siē jemi mėsuar sezonet e fundit, do tė jetė kompania mė e madhe e telefonise celulare nė botė, Vodafone.

Por pėr mė shumė hollėsi, tė dhėna dhe supriza tė tjera ju ftojmė ti bashkangjiteni komentit tonė live nė adresėn facebook.com/vodafoneAL.
Shtuar më 01/02/2012, ora 11:50
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0