Momenti i aksidentit tė frikshėm nė Formula 1, dėgjohen fjalėt e pilotit: Duan tė na vrasin (VIDEO)
Gara pėr ēmimin e madh tė Toskanės nė Formula 1 ka filluar me njė aksident tė shumėfishtė.

Nė xhiron e 6-tė, nė njė aksident masiv janė pėrfshirė 4 makina.

Pilotėt Giovinazi, Latifi, Magnusen dhe Sainz pas pėrplasjes kanė dalė tė gjithė nga makinat dhe nuk kanė pėsuar dėmtime.

Menjėherė pas kėtij aksidenti, nė pistė ka hyrė makina e sigurisė.

Shkaktar i aksidentit ka qenė Verstapen qė ka goditur nga pas Gaslin, teksa nga gara dolėn 7 pilotė.

Njė nga pilotėt e pėrfshirė ka qenė edhe Grosjean, i cili ka shpėrthyer nė komunikimin radio me skuadrėn e tij.

“Ka qenė njė budallallėk i atij qė ka qenė nė fillim. Duan tė na vrasin apo ēfarė? Ėshtė idiotėsia mė e madhe qė kam parė ndonjėherė”.

Shtuar më 13/09/2020, ora 17:04
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0