Aksidenti, pamje nga helmeta e Schumacher (VIDEO)
Shkėndijė shprese pėr Michael Schumacher 9 ditė pas rrėzimit nė borėn e Meribel kur gjatė njė incidenti jashtė piste 7 herė kampioni i Formula 1 u rrėzua duke u pėrplasur me njė shkėmb ēka i shkaktoi njė traumė tė fortė nė kokė. Pas buletinit tė mjekėve qė nė pasditen e sė Hėnės fliste pėr njė situatė tė qėndrueshme nė orėt e vona tė mbrėmjes nga burime pranė familjes Schumacher erdhėn kėto fjalė. "Momenti dramatik ka kaluar. Mund tė marrim frymė lehtėsimi".


Bashkė me interesimin e jashtėzakonshėm pėr shėndetin e Schumacher po aq i madh ėshtė dhe kurioziteti mbi dinamikėn e incidentit. Shumė pikėpyetje nė lidhje me tė pritet tė marrin pėrgjigje nė konferencėn e shtypit qė Prokuroria e AlbertVille bėri tė ditur se do tė mbajė tė mėrkurėn nė orėn 11.00 tė paradites nė Pallatin e Drejtėsisė tė qytezės franceze ku do tė komunikohen detaje nė lidhje me hetimin qė synon tė zbardhė incidentitn gjatė tė cilit u dėmtua Schumacher.

Besohet se njė detaj kyē i kėtij hetimi pėrbėn video e rrėzimit tė Schumacher e cila u xhirua rastėsisht nga njė turist gjerman i kontaktuar mė pas nga e pėrditėshmja e vendit tė tij "Der Spiegel". /albeu.com/
Shtuar më 07/01/2014, ora 10:21
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit