Vettel-Hamilton, Mercedes krijon "ekipin e ėndrrave" nė F1
Mercedes po konsideron tė angazhimin e Sebastian Vettel, qė sė bashku me Lewis Hamilton, tė krijojnė dyshen mė tė dekoruar nė historinė e Formula 1.

Vettel dhe Hamilton, sė bashku kanė fituar 10 kampionate tė Formula 1, dhe ideja pėr t’i bėjė bashkė ka ardhur pas njoftimit tė ditės sė martė se gjermani do tė largohej nga Ferrari nė fund tė vitit.

Edhe pse ėshtė e paqartė pėr momentin nėse Vettel, 32 vjeēar, do tė dalė nė pension nė fund tė vitit apo do tė kėrkojė njė kontratė pėrfundimtare diku tjetėr, ai vazhdon tė lidhet me njė kalim te Mercedes, si njė alternativė e Valtteri Bottas.

Sebastian Vettel, ėshtė garuesi mė i ri qė ka fituar titull nė Formula 1, duke e bėrė atė nė moshėn 23 vjeēare.

Ai gjithsej ka fituar katėr tituj tė Formula 1, duke u konsideruar nė mesin e mė tė mirėve nė histori tė kėtij sporti.


Shtuar më 13/05/2020, ora 22:59
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit