Zbulohet identiteti i tifozit qė u vra nė ndeshjen Inter-Napoli
Njė sherr masiv mes huliganėve pėrpara ndeshjes Inter-Napoli, rezultoi fatal pėr 35-vjeēarin Daniele Belardineli.

Italiani ėshtė pėrplasur nga njė minibus i tifozėve napolitanė dhe nuk ka arritur tė shpėtojė. Mediat italiane raportojnė se Belardineli ishte pjesė e tifogrupit ekstremist tė Vareses dhe ishte pėrjashtuar nga stadiumet italiane pėr 5 vjet si pasojė e trazirave tė ndryshme.

Viktima mėsohet tė ketė qenė edhe mik me ultrasin fashist shqiptar Landi Gjoni, me origjinė nga Lezha. Si Landi ashtu edhe Daniele kanė qenė pjesė e grupimit “Blood & Honour”. /albeu.com/
Shtuar më 27/12/2018, ora 16:45
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit