Vettel thyen agjėrimin, Ferrari realizon "dopietėn"
Sebastian Vettel ka rilindur nė pistėn "mike" tė Singaporit.

Gjermani ėshtė kthyer te fitorja pas njė viti falė njė strategjie perfekte qė e ka lejuar tė parakalojė shokun e tij tė skuadrės, Charles Leclerc, dhe rivalin Lewis Hamilton me njė pit stop tė parakohshėm.

Katėr herė kampioni i botės ėshtė mbrojtur mė pas me sukses nga sulmet e shokut tė ekipit, i cili ka dalė i dyti. Nė vendin e tretė ėshtė renditur Verstappen (Red Bull), i cili ka lėnė mbrapa Hamilton (Mercedes
Shtuar më 22/09/2019, ora 16:40
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0