Vettel i ngazėllyer pas garės sė parė pėr 2018-tėn
Sebastian Vettel ishte i ngazėllyer pas garės sė parė tė vitit nė Ēmimin e Madh tė Australisė.

“Shkoi gjithēka mirė, patėm pak fat, por nė tė vėrtetė jam dėfryer shumė. Morėn njė fitore, por ne kėrkojmė shumė mė tepėr. Shpresoja nė njė nisje mė tė mirė, por pata probleme me gomat nė fillim dhe e humba pak kontaktin me Leėisin dhe Kimin. Mė pas mora kryesimin dhe e kishin tė vėshtirė tė mė parakalonin.”

“Makina me jep ndjesi shumė pozitive. Tė gjithė e dimė qė kur makina nuk pėrgjigjet si duhet, gjithēka bėhet mė e vėshtirė. Ky sukses na motivon pėr javėt e ardhshme.”

Nė podium u ngjit edhe Raikkonen, qė synonte diēka mė shumė se vendi i tretė.

“Ishte njė garė pozitive, por nuk kemi marrė maksimumin e mundėsive tona. Fati ishte me Vettel dhe rėndėsi ka qė morėm vendin e parė.” pėrfundoi Vettel. /albeu.com/
Shtuar më 25/03/2018, ora 11:33
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit