Vettel flet pėr kolegun e ri: Me kėnaqėsi do tė ndihmoj Schumacher
Sebastian Vettel ka folur pėr kolegun e tij tė ri, Mick Schumacher djalin e legjendės sė F1 Michael Schumacher.

Schumacher Jr aktualisht po udhėheq kampionatin F2, gjermani ka njė epėrsi prej 14 pikėsh me vetėm njė raund tė mbetur kėtė fundjavė nė Bahrein.

Vettel tha se Michael Schumacher i kishte kėshilluar shumė gjėra gjatė karrierės sė tij dhe do ta bėnte njėsoj pėr djalin e tij, por qė djali i legjendės vet do tė duhet tė gjejė rrugėn e tij.

"Jam i lumtur tė ndihmoj atje ku mundem, Mick ėshtė njė djalė i shkėlqyeshėm, kam njė lidhje shumė tė veēantė me babanė e tij", tha ai.

"Nga ana ime, mė pėlqen shumė, shkojmė mirė dhe jam i lumtur t’i tregoj gjithēka qė di. Unė pashė babanė e tij duke fituar shumėshumė gara se sa ai mund tė kishte parė mua tė fitoja! Do tė isha i lumtur tė ndihmoja", tha 33 vjeēari, transmeton lajmi.net.

"Jam i lumtur tė ndihmoj, por mendoj se ėshtė e rėndėsishme qė ai tė gjejė rrugėn e tij, tė ndjekė rrugėn e tij. Siē kishte ndikim Michael tek unė, unė po pėrpiqem t’i bėj tė njėjtėn gjė pėr djalin e tij", pėrfundoi Sebastian Vettel.

Shtuar më 06/12/2020, ora 11:54
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0