Vettel: Dua tė shkruaj historinė me Aston Martin
Pas 6 vitesh nė skuadrėn italiane tė Ferrarit, piloti gjerman Sebastian Vettel nuk rinovoi bashkėpunimin me "kokėkuqen" dhe kėtė sezon ka vendosur t’i bashkohet skuadrės sė Aston Martin, ndėrsa nė njė dalje pėr mediat u shfaq mjaft optimist.

"Nuk pres garanci pėr tė fituar nė vitet e ardhshme, por pres qė tė bėjmė njė punė shumė tė mirė. Duhet tė shfrytėzojmė atmosferėn e mirė dhe optimizmin qė ekziston nė skuadėr, pėr t’u rritur hap pas hapi, ndonėse favorit edhe pėr vitin 2021 mbetet Mercedes", u shpreh Vettel.

Katėr herė kampioni i botės me skuadrėn e Red Bull, nuk ia doli tė fitojė asnjė titull me Ferrarin, por pranoi se aktualisht ndihet edhe mė i fortė sesa nga koha kur garonte pėr ekipin austriak dhe theksoi se dėshiron tė shkruaj historinė me Aston Martin.

"Kam mė shumė eksperiencė krahasuar me tė kaluarėn dhe mendoj se jam njė pilot mė i mirė sesa isha kur fitoja kampionate me Red Bullin. Tani kam mundėsinė tė shkruaj njė tjetėr kapitull tė historisė sė Aston Martin nė Motorsport", tha piloti gjerman.
Shtuar më 03/01/2021, ora 15:25
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0