Shtyhet gara e Formula 1 nė Shangai, shkak koronavirusi
Menaxhmenti i Formula 1, ka njoftuar se pėr shkak tė epidemisė sė koronavirusit nė Kinė ėshtė shtyrė gara e cila ishte planifikuar tė mbahet mė 19 prill nė Shanghai, raporton AA.

Nė faqen zyrtare tė Formula 1 thuhet se gara nė Shanghai nuk do tė mbahet nė prill dhe se nė pėrputhje me situatėn, data e re e garės do tė shqyrtohet mė vonė.

Komisioni Kombėtar i Shėndetėsisė nė Kinė (NHC) dje njoftoi se nė 24 orėt e fundit kanė vdekur 97 tė infektuar, me ēka numri i tė vdekurve nga koronavirusi u rrit nė 1.114 persona.

Mė tej theksohet se deri mė tani janė konfirmuar 44.653 tė prekur nga koronavirusi ndėrsa nė 24 orėt e fundit u raportuan mbi 2.000 raste tė reja.

Nėn pėrkujdesje mjekėsore janė vendosur 187.728 persona pėr tė cilėt dyhsohet se janė tė prekur nga koronavirusi.

Virusi pėr herė tė parė u shfaq nė Wuhan tė Kinės dhe thuhet se ėshtė transmetuar tek njerėzit nga kafshėt, veēanėrisht lakuriqėt.

Virusi ėshtė pėrhapur nė mė shumė se 20 vende tė tjera pėrfshirė SHBA-tė, Britaninė e Madhe, Singaporin, Francėn, Rusinė, Spanjėn dhe Indinė.
Shtuar më 12/02/2020, ora 15:14
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0