Sezonin e ardhshėm nė Formula 1, Mick Schumacher: Do tė rishikoj garat kur pilotonte babi
Pasi triumfoi kėtė vit nė botėrorin e Formula 2, piloti 21-vjeēar, Mick Schumacher do tė garojė sezonin e ardhshėm nė Formula 1 me makinėn Haas.

Ai ėshtė djali i legjendės Michael Schumacher, 7 herė kampion bote nė F1, ndaj prania nė pistė e Mick shihet me shumė kureshtje nga tė gjithė.

Nė njė intervistė pėr "Bild", Mick Schumacher tha: "E di qė ndaj meje do tė ketė shumė presion, por nuk e vė re shumė kėtė gjė. E dua kėtė sport, e pėlqej atė qė bėj, ndaj e shoh tė lehtė tė punoj dhe tė realizoj ėndrrat e mia."

Piloti i ri gjerman u shpreh se gjatė kėtyre muajve do t’i rishikojė tė gjitha garat qė ka zhvilluar babai i tij, si njė pjesė e pėrgatitjes pėr debutimin nė Formula 1.

"Mendoj se tė shohėsh garat e vjetra ka kuptim edhe pse ky sport ėshtė zhvilluar shumė. Unė nuk do tė shoh vetėm ato tė babait tim, por edhe ato tė viteve tė fundit", tha Mick Schumacher.
Shtuar më 09/12/2020, ora 15:10
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0