Rosberg nė "pole positions", zhgėnjen sėrish Ferrari (FOTO)

Nico Rosberg, nė njė ditė jo shumė me fat pėr Mercedes arriti t'u rrėmbente i vetėm 'pole position' nė Kinė. Hamilton, pėr herė tė parė nga viti 2014 do tė niset nga vendi i fundit.

Ka qenė njė ditė kualifikuese me shumė surpriza nė Ēmimin e Madh tė Kinės. Atėherė kur pritej qė Ferrari tė siguronte 2 vendet e para nė nisje, Rosberg realizoi xhiron perfekte, 1'35.402, duke siguruar pole position.

Pas tij kohėn mė tė mirė e vendosi Ricciardo me Red, Bull, ndėrsa 2 makinat Ferrari u mjaftuan me vendet 3 dhe 4, pėrkatėsisht Raikkonen dhe Vettel.

Gara pėr Ēmimin e Madh tė Kinės do tė zhvillohet tė dielėn nė orėn 8:00.
Shtuar më 16/04/2016, ora 11:06
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Misioni u permbush! 
Foto: ByMass

Misioni u permbush! Foto: ByMass