Njeriu i afėrt i Michael Schumacher gėzon fansat e gjermanit: I shijon garat e Formula 1 nga televizori
Zhan Tod ėshtė njė nga miqtė mė tė ngushtė tė Shumaker, prej kohės kur ai ishte shefi i pilotit gjerman te Ferrari. Pas Ēmimit tė Madh tė Monakos, Tod ka habitur jo pak me deklaratat e tij teksa ėshtė shprehur se piloti i shijon garat e Formula 1 nga televizori, duke lėnė tė nėnkuptohet se Shumaker ėshtė i ndėrgjegjshėm.

Rekordmeni i Formula 1 pėsoi njė aksident me ski nė vitin 2013 dhe prej atij momenti nuk ėshtė parė asnjėherė. Shumaker ndenji pėr shumė kohė nė koma, ndėrsa tashmė po vazhdon rikuperimin nė shtėpi, edhe pse sėrish do tė jetė e vėshtirė qė gjermani tė kthehet nė gjendjen e mėparshme. “ Jam gjithnjė i kujdesshėm me deklaratat, por ėshtė e vėrtetė.

E pashė garėn sė bashku me Shumaker nė shtėpinė e tij nė Zvicėr. Shumaker ėshtė nė duart mė tė sigurta, ndėrsa ka njė pėrkujdesje tė veēantė nė shtėpinė e tij. Ai nuk dorėzohet dhe vazhdon tė luftojė. Familja e tij po lufton me sa mundet dhe sigurisht miqėsia jonė nuk mund tė jetė si mė parė. Sepse nuk ka komunikim si mė parė. Ai vazhdon tė luftojė”, tha Tod.
Shtuar më 30/07/2019, ora 16:06
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit