Ndahet nga jeta legjenda austriake e Formula 1 (VIDEO)
Tri herė kampioni i botės i Formula 1 Niki Lauda ka vdekur sot nė moshėn 70 vjeēare.

Legjendari austriak, njė nga figurat mė tė njohura nė gara motorike, mori titullin pėr Ferrarin nė 1975 dhe 1977 dhe McLaren nė 1984, shkruan BBC.

Pėr shumė njerėz, ai mbahet mend pėr shėrimin e tij tė shpejtė dhe kthimin nė gara pasi u dogj nė njė aksident nė Grand Prix tė Gjermanisė nė 1976.

Lauda, i cili iu nėnshtrua transplantit tė mushkėrive nė gusht, "vdiq nė mėnyrė paqėsore" tė hėnėn, tha familja e tij.
Shtuar më 21/05/2019, ora 08:22
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit