Mourinho: Europa League? Si t’i thuash Hamiltonit tė fitojė nė Formula 2
Tottenhami fitoi me rezultatin 2-1 derbin e Londrės pėrballė Arsenalit dhe tani ėshtė mė pranė objektivit pėr tė siguruar njė vend nė Europa League, ndonėse kur kanė mbetur edhe tre javė nga fundi, nuk do tė jetė aspak e lehtė.


Trajneri i “Spurs”-ave Jose Mourinho, nė njė intervistė tė dhėnė pėr mediat angleze deklaroi se Europa League mbetet njė objektiv pėr Tottenhamin, por pranoi se nuk ėshtė kompeticioni ku ai dhe futbollistėt e tij duan tė garojnė.

“Natyrisht qė unė dhe futbollistėt e mi duam tė garojmė nė Champions, por duke qenė se ėshtė e pamundur, do tė luftojmė pėr njė vend nė Europa League, qė gjithsesi nuk ėshtė kompeticioni mė i rėndėsishėm nė Europė. Pėr dikė qė ka fituar Ligėn e Kampionėve, t’i thuash tė luajė nė Europa League ėshtė si t’i thuash Hamiltonit qė tė fitojė Formulėn 2, gjithsesi ėshtė mė mirė tė marrėsh pjesė, sesa tė luash vetėm nė kampionat”, deklaroi portugezi.

Shtuar më 13/07/2020, ora 20:38
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0