Mercedez dominon nė garėn e Australisė, Rosberg triumfon

Formula 1 nuk nuk dhuron asnjė surprizė. Mercedes mori dy vendet e para nė garėn pėr Ēmimin e Madh tė Australisė. Nico Rosberg kaloi i pari vijėn e finishit pas 57 xhirove, ndjekur mė pas nga Lewis Hamilton.

Pas njė nisjeje jo tė mirė pėr tė dyja makinat Mercedes, gjithēka rekuperohet nė sajė tė strategjisė sė skuadrės si pėr Rosberg, ashtu edhe pėr Lewis Hamilton, i cili e kaloi nė fund finishin i dyti.

Gjėrat filluan shumė mirė pėr Ferrarin nė Melburn, ku Vettel mori kryesimin nė start dhe pak metra mė pas Raikonen u rendit i dyti duke lėnė pas tė dyja makinat gjermane, por gjėrat nuk shkuan mirė pėr skuadrėn italiane deri nė fund tė garės.
Shtuar më 20/03/2016, ora 10:50
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit.

Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit. "Jam shume e lumtuar qe solla flamurin e Kosoves dhe Shqiperise ketu lart"., shprehet ajo.