Makina pėrfshihet nga flakėt, kėshtu reagojnė dy pilotėt (VIDEO)
Gara e "Rally de Ranchos" nė Buenos Aires mund tė kishte pėrfunduar nė njė tragjedi tė vėrtetė.

Pėrfshirja nė flakė e njė prej makina garuese, e pilotuar nga Ezequiel Castanon dhe bashkėshoferi Julian Arzeno krijoi panik te tifozėt dhe drejtuesit e garės. Gjithsesi, dalja e shpejtė e dy pilotėve bėri qė gjithēka tė qetėsohej.

Megjithatė, makina u pėrfshi nga flakė tė mėdha, duke u shkrumbuar thuajse e gjitha. Pas incidentit, Castanon shkruajti nė "Instagram":

"Unė dua tė falėnderoj autoritetet dhe forcat speciale, mbi tė gjitha zjarrfikėsit qė ishte tė gatshėm pėr tė na ndihmuar, si dhe Sergio Centorame dhe lundėrtarin tim @julianarzeno. Pa ata makina nuk do tė ishte ruajtur. Sė dyti, dua qė kjo tė jetė e dobishme pėr shoferėt."-mbyllet postimi i pilotit tė makinės qė u pėrfshi nga flakėt.
Shtuar më 05/04/2019, ora 14:07
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0