Kaloi gjithė jetėn nė Formula 1, legjenda Lauda do tė varroset i veshur si pilot
Legjenda e automobilizmit botėror, Niki Lauda do tė pėrcillet nė banesėn e fundit me nderime tė veēanta dhe do tė varroset si askush tjetėr mė parė.

Ish-piloti e drejtuesi i famshėm austriak i Formula 1, do tė varroset si njė pilot qė ėshtė gati pėr garė, njė vendim qė u mor nga familja e tij e cila dinte pasinin qė kishte ai.

Gjatė kėsaj jave, nė Vjenė do tė mbahen disa homazhe pėr nder tė ish-pilotit austriak, duke filluar nga katedralja e qytetit qė do tė jetė e hapur pėr fansat tė hėnėn.

Pastaj do tė zhvillohet njė ceremoni private, ku janė tė ndaluar videot e foto, askush nuk duhet tė ndezė celularėt me pak fjalė.

Mediat austriake kanė mėsuar se shumė pilotė tė Formula 1 do tė jenė tė pranishėm nė kėtė ceremoni dhe do tė pėrcjellin Laudan nė banesėn e fundit. Por nė funeral do tė jenė vetėm familjarėt dhe miqtė e ngushėt.

Ata kanė vendosur qė Laura tė jetė nė arkivol jo i veshur me kostum por me tutat e garė, si nė kohėn kur fitonte titujt botėrore tė Formula 1. Mbi varrin e tij, pėr ta kujtuar, do tė vendoset gjithmonė njė kaskė piloti garash. /albeu.com/
Shtuar më 25/05/2019, ora 08:12
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit