Infektohet me koronavirus anėtari i McLaren, skuadra tėrhiqet nga gara hapėse
Skuadra e McLarenit ėshtė tėrhequr nga Ēmimi i madh i Melbournit, qė pritet tė mbahet tė dielėn dhe tė jetė njėkohėsisht gara qė do tė hapė siparin e sezonit tė ri tė Formulės 1.

Shkak ėshtė bėrė fakti qė njė pjesėtar i skuadrės ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit, por duke qenė se organizatorėt e Formulės 1 nuk kanė vendosur ende pėr shtyrjen e garės hapėse, vetė drejtuesit e skuderisė britanike kanė vendosur tėrheqjen.

Tani i gjithė stafi i skuadrės McLaren pritet t’i nėnshtrohen karantinės nė Australi, ndėrsa mediat vendase konfirmojnė se po diskutohet edhe shtyrja e nisjes sė sezonit.
Shtuar më 12/03/2020, ora 13:08
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0