I vetmi qė e viziton, Jean Todt: Schumacher po i shikon garat e djalit tė tij nga shtrati
Ish shefi i Ferrarrit, Jean Todt, ka deklaruar pėr RTL e Francės se Michael Schumacher po ndjek karrierėn e djalit tė tij, Mick, i cili duhet tė konfirmohet si shofer e Formula 1 kėto ditė.

"Mick ndoshta do tė jetė nė Formula 1 vitin e ardhshėm. Tė gjithė janė tė ngazėllyer qė do tė kenė njė Schumacher tjetėr nė pistė dhe pse nuk do tė jetė pistė e lehtė pėr tė", ka deklaruar Todt.

Mick Schumacher, i cili mbush 22 vite nė mars, dhe aktualisht po garon nė Formula 2.

"Sigurisht, ai po e shikon nga shtrati. Sa pėr shėndetin e tij, unė do tė rezervohem. E shoh njė ose dy herė nė muaj dhe mund tė them se ai ende po lufton".

Michael Schumacher u lėndua rėndė nė dhjetor tė vitit 2013 derisa po skijonte nė Francė.
Shtuar më 18/11/2020, ora 08:51
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0