Hamilton barazon rekordin e Schumacher, triumfon nė Hungari (FOTO LAJM)

Lewis Hamilton ishte thjesht i pakonkurrueshėm nė Ēmimin e Madh tė Hungarisė, qė e fitoi lehtėsisht.

Piloti britnez kėshtu barazoi rekordin e vendosur nga Michael Schumacher nė Hungaroring me tetė fitore.

Njė garė pa histori nė Hungaroring, e dominuar nga piloti britanik, i cili e kaloi vijėn e finishit 8 sekonda para Red Bullit tė Max Verstappenit.

Shkalla mė e ulėt e podiumit ishte pėr Valteri Bottas, pilotin tjetėr tė Mercedesit.

E kalon i katėrti finishin Lance Stroll (Racing Point), ndėrsa Alexander Albon (Red Bull) i pesti.

Tjetėr dėshtim pėr pilotėt e Ferrarit, me Sebastian Vettelin qė u rendit i shtati dhe Charles Leclerc i 11-ti.
Shtuar më 19/07/2020, ora 17:54
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0