Hamilton triumfon edhe nė garėn speciale tė Kinės
Lewis Hamilton fitoi Ēmimin e Madh tė Kinės, qė ishte special, pasi ishte gara numėr 1000 nė historinė e Formulės 1. Britaniku i Mercedesit la pas shokun e tij tė skuadrės, Valtteri Bottas dhe ferraristin Sebastian Vettel.

Kjo ėshtė fitorja e tretė radhazi e Mercedesit nė 3 garat e para tė sezonit, duke treguar se edhe ky sezon nuk do tė ketė histori. Nė renditjen e pilotėve kryeson Lewis Hamilton me 68 pikė, i ndjekur nga Bottas me 62 pikė. Ndėrkohė, Mercedes kryeson renditjen e konstruktorėve me 130 pikė, ndėrsa Ferrari ka 78.

Formula 1 do tė kthehet pas dy javėsh, me Ēmimin e Madh tė Azerbajxhanit. Kjo ėshtė renditja e Ēmimit tė Madh tė Kinės:
Shtuar më 14/04/2019, ora 10:25
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit