Hamilton tregon vėhtirėsitė qė po has tek Mercedes
Kampioni i Botės nė Formula 1, Lewis Hamilton e ka cilėsuar njėvendėshen e Mercedesit si makinėn mė tė vėshtirė pėr t’u kuptuar nė tė gjithė karrierėn e tij si pilot i garave tė shpejtėsisė.

Ai gjithashtu vendosi edhe rekordin e radhės personal, duke barazuar numrin e “pol position” tė fituar nga legjenda Michael Schumacher, sėrish e pati tė vėshtirė ta zbėrthente nė mėnyrė tė vazhdueshme tė gjithė potencialin e kėsaj njėvendėsheje.

“Gjatė pjesės sė parė tė sezonit e kishavėshtirė tė menaxhoja gomat e saj. Pa diskutim mund tė them se Mercedes W08 ėshtė makina mė komplekse dhe mė e vėshtirė qė kam ngarė gjatė gjithė karrierės. Edhe sezoni i 2008-ės me McLaren ishte i vėshtirė, por jo si ky. Si pilotė e kishim tė vėshtirė tė bėnim tė mundur qė manuali i kėsaj makine tė zbatohej praktikisht nė pistė. Kishim frikė mos e mbingarkonim kėtė makinė pėr tė nxjerrė maksimumin e saj. U fol se kėtė vit ne kishim makinėn mė tė mirė nė dispozicion dhe pa dyshim ajo ishte e tillė, por kam hasur disa vėshtirėsi tė cilat po pėrpiqem t’i kaloj. Mendoj se mund tė kisha bėrė mė shumė mė atė ēka kishadispozicion.” tha piloti. /albeu.com/


Shtuar më 26/12/2017, ora 16:34
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Studentet e universiteteve shqiptare protestojne para Ministrise se Arsimit

Studentet e universiteteve shqiptare protestojne para Ministrise se Arsimit