Hamilton reagon ashpėr ndaj F1: Tronditėse qė jemi kėtu pėr tė garuar, komandon paraja
Ndėrkohė qė shumica e ligave sportive mė tė ndjekura nė botė janė ndalur pėr shkak tė koronavirusit, nuk ka ndėrmend tė bėjė tė njėjtėn gjė Formula 1, organizatorėt e tė cilės janė gati tė ngrenė siparin tė dielėn me Ēmimin e Madh tė Melbournit.

Ndonėse 6 pjesėtarė tė stafeve tė skuadrave pjesėmarrėse nė Formula 1 janė tė dyshuar si tė prekur nga virusi dhe janė vėnė nė karantinė, kjo nuk ka ndikuar aspak nė shtyrjen e garės sė parė sezonale, duke bėrė qė tė ngjallen kritika.

Mjaft ashpėr ka reaguar edhe Kampioni nė futi i Botės, Lewis Hamilton, qė nė njė intervistė tė dhėnė pėr mediat nė Australi, deklaroi se nuk ėshtė aspak normale qė tė garohet nesėr dhe se duket qartė qė tashmė gjithēka komandohet nga paraja.

"Mė duket shumė tronditės fakti qė jemi kėtė pėr tė garuar, me shumė njerėz qė pritet tė mblidhen pėr tė ndjekur garėn, duke parė atė qė po i ndodh botės. Shumė organizata tė tjera po reagojnė, ndonėse me pak vonesė. Pėr shembull NBA ka ndėrpresė sezonin mbrėmjen e djeshme, ndėrsa Formula 1 vazhdon pėrpara. Ėshtė bukur tė garosh, por jam i surprizuar qė gjendemi kėtu, nė kėtė situatė. Duket se komandon paraja", deklaroi Hamilton.
Shtuar më 12/03/2020, ora 11:00
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0