Hamilton nuk njeh rival, Ferrari si kurr mė parė (FOTO LAJM)

Mercedesi nuk ka rivale, Hamilton ėshtė i njė niveli tjetėr. Piloti britanik siguroi "pole position" e 93-tė tė karrierės nė Ēmimin e Madh tė Belgjikės. Ėshtė e vėrtetė qė "Shigjetat e Zeza" konfirmuar se janė makina pėr t’u marrė si pikė referimi, por diferencėn nė fund e bėri Hamilton, qė regjistroi njė kohė pak me shumė se gjysmė sekonde mė tė shpejtė se shoku i tij i skuadrės, Valtteri Bottas.

Vija e parė e nisjes e tėra pėr Mercedesin, ndėrsa kohėn e tretė mė tė mirė e regjistroi Max Verstappen, me vetėm 15 tė mijtat mė shumė se Bottas. Holandezi i Red Bullit ėshtė shpresa e vetme pėr tė parė nė Spa njė garė tė luftuar.

Protagonist tjetėr pozitiv ishte Daniel Ricciardo, me kohėn e katėrt mė tė mirė, ndėrsa pas tij renditen me radhė Alexander Albon, Esteban Ocon, Carlos Sainz, Sergio Perez dhe Lance Stroll. Pozicioni 10-tė i pėrket Lando Norrisit. Po Ferrari? "Kokėkuqja" rezultoi dėshtim total. Charles Leclerc dhe Sebastian Vettel u eliminuan nė provat e dyta e do tė nisen tė dy nė vijėn e shtatė (vendet 13 dhe 14).
Shtuar më 29/08/2020, ora 18:19
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0