Hamilton nė Formula E?
Lewis Hamilton nė njė tė ardhme jo shumė tė largėt mundtė zbarkojė nė Formula E. E pranon vetė piloti britanik i Mercedesit, 5 herė kampion bote nė Formula 1.

"Formula E ėshtė e ardhmja, mund tė garoj edhe nė kėtė kampionat. Do tė varet edhe nga motivimi qė do tė kem, sepse kur plakesh bėhet gjithmonė e mė e vėshtirė.”

33-vjeēari shtoi me tej se e ēmon shumė kampionatin me njėvendėshe elektrike dhe pėrfshirja e Mercedesitkėtė botėror duke nisur nga botėrori i ardhshėm mund t’i hapė njė portė.

"Do ta dua gjithmonė Mercedesin, tani kam kontratė deri nė vitin 2020 dhe kam ndėrmend tė qėndroj mė gjatė nė Formula 1, por duhet tė jem nė formė dhe i pėrqendruar.”

Por kur mund tė tėrhiqet pėrfundimisht Hamilton?

"Atėherė kur do tė dalloj shenjat qė nuk mund tė rivalizoj mė. Pilotoj qė kur isha tetė vjeē dhe nė jetė ka shumė gjėra tė tjera pėr tė bėrė.”
Shtuar më 07/04/2019, ora 16:32
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit