Hamilton fiton nė Hungari dhe merr kryesimin e pėrgjithshėm
Leėis Hamilton ėshtė i pandalshėm. Britaniku ka fituar pėr herė tė pestė nė Ēmimin e Madh tė Hungarisė dhe merr kryesimin nė renditjen e pėrgjithshme.

Hamilton arriti nė kohėn 1:24.684 duke i dhėnė njė tjetėr goditje psikologjike shokut tė skuadrės, Nico Rosberg, i cili e mbylli garėn si i dyti nė kohėn 1:24.594.

Kampioni botėror tashmė kryeson nė Botėrorin e kėtij viti me 6 pikė mė shumė se Rosberg, ndėrsa ėshtė vetėm 3 fitore larg Alan Prost, piloti qė ka mė sė shumti gara tė fituara, gjithsej 51.

Vendi i fundit nė podium i takoi Ricciardios, i cili i mbijetoi luftės me Vettel, i cili pavarėsisht pėrpjekjeve tė vazhdueshme, nuk arriti ta tejkalojė.
Shtuar më 24/07/2016, ora 16:00
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Misioni u permbush! 
Foto: ByMass

Misioni u permbush! Foto: ByMass