Hamilton fiton duelin "kokė mė kokė" me Verstappenin
Lewis Hamilton regjistron kohėn mė tė mirė nė kualifikueset e pistės sė Spielberg, nė Austri, Ēmimit tė Madh tė dytė tė vitit 2020 nė Formula 1. Piloti anglez fitoi "pole position" nė kushte ekstreme tė motit (shi i rrėmbyer), duke e pėrshkuar mė shpejt se rivalėt e tij pistėn me kohėn 1’19ā€³273 dhe lėnė pas Verstappenin me Red Bullin e tij si dhe rivalėt e tjerė si Sainz, shokun e skuadrės Bottas, Ocon Norris (humbi tri pozicione), Albon, Gasly, Ricciardo dhe Vettel.

Reshjet e bollshme tė shiut, qė bėnė tė pezulloheshin provat e lira 3, shtynė nisjen e kualifikueseve, qė mė pas u zhvilluan rregullisht.

Emocionuese minutat e fundit, me njė duel kokėkokė mes Hamiltonit dhe Verstappenit, qė u fitua nga britaniku.
Shtuar më 11/07/2020, ora 22:31
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0