Gjėndja e Schumacherit, fansat duan tė dijnė tė vėrtetėn
Kanė kaluar 4 vjet dhe tė gjithė kanė mbetur tė mbėrthyer pas njė hashtag-u, njė lutje pėr tė gjithė ata qė besojnė. Nga shtėpia Schumacher nuk ka asnjė lajm zyrtar.

Tė vetmin lajm nė mėnyrė indirekte e ka dhėnė avokatja e shtėpisė, Herr Damm, qė ka pranuar se Schumacher nuk mund tė ecė. U shkruajt madje qė Schumi qan kur shikon bashkėshorten dhe fėmijėt, por mė pas u kuptua se ishte vetėm njė reagim i krijuar nga emocionet.

Kush ka qenė nė shtėpinė e Schumacher si Jean Todt, Jean Alesi, profesor Saillant apo edhe ndonjė mik i familjes, nuk kanė dhėnė asnjė koment.

Kėshtu shkruan blogeri i njohur Umberto Zapelloni, njė njohės i mirė i botės sė Formula 1 dhe njė fans i Michael Schumacher. Mė tej Zapelloni shkruan: “Ajo qė kėrkoj 4 vjet pas aksidentit ėshtė njė buletin mjekėsor qė ti tregojė miliona tifozėve si ėshtė gjendja e Michael Schumacher, si ėshtė jeta e tij e pėrditshme, sa shpresė ka pėr rikuperim…”

“Unė e kuptoj – shkruan me tej Zapelloni – privatėsinė nė kėtė rast, pasi siē e dimė Schumi ka qenė shumė vetėmbrojtės pėr familjen, shumė i rreptė tė privatėsinė e tij. Por ky ėshtė njė tjetėr diskutim. Jam i bndur qė tifozėt meritojnė tė dinė tė vėrtetėn pėr gjendjen e tij shėndetėsore. Ata, kur ai fitonte, por edhe kur humbte kanė qenė familja e tij e madhe. Nuk kėrkoj foto, por vetėm njė buletin mjekėsor qė tė tregojė si ėshtė njeriu qė mė 3 janar mbush 49 vjeē dhe qė nga 2014 nuk mund tė festojė ditėlindjen e tij. Kėrkoj njė motiv pėr tė thėnė njė lutje mė shumė.” ka thėnė Umberto. /albeu.com/
Shtuar më 27/12/2017, ora 23:44
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Studentet e universiteteve shqiptare protestojne para Ministrise se Arsimit

Studentet e universiteteve shqiptare protestojne para Ministrise se Arsimit