Gara e fundit me Ferrarin, Vettel jep mesazhin e lamtumirės
Kėtė fundjavė nė Abu Dhabi do tė zhvillohet gara e fundit e sezonit nė Formula 1.

4 herė kampioni i botės, Sebastian Vettel do tė garojė pėr herė tė fundit me kostumin e Ferrarit pa u shpallur kampion bote.

Pilotin gjerman dha njė deklaratė lamtumire pėr "kokėkuqen":

"Nuk jam i penduar pėr ato qė kam bėrė dhe arritur te Ferrari. Natyrisht qė pritshmėritė e mia por edhe tė skuadrės ishin tė tjera, por nuk arritėm t’i realizonim ato. Siē e kam thėnė, unė dėshtova, Ferrari dėshtoi. Mendoj se kjo ėshtė mė e ndershme pėr t’u thėnė dhe pranuar nga tė gjithė", tha Vettel.

"Me Ferrarin kam patur njė lidhje tė fortė. Edhe pse kam patur njė presion, mendoj se kjo nuk ka ndikuar nė rezultat dhe nuk do ta pėrdor si shfajėsim. Tė gjithė donim tė mundnim Mercedes, tė ishim mė tė fortėt por nuk ia dolėm dot mbanė. Kjo ndodhi pėr shumė arsye. Tani tė gjithė shohim tė ardhmen", tha Vettel.

Shtuar më 11/12/2020, ora 13:05
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0