FORMULA 1/ Mercedes siguron titullin nė Formula 1, Bottas triumfon nė Japoni
Mercedesi ka siguruar titullin e konstruktorėve nė Formula 1, teksa ky ėshtė trofeu i gjashtė radhazi.

Kjo erdhi pas triumfit tė pilotit Valteri Bottas, i cili doli i parė nė garėn pėr Ēmimin e Madh tė Japonisė.

Piloti i Ferrarit, Sebastian Vettel doli i dytė nė garė.

Ndėrkohė, kampioni nė fuqi, Lewis Hamilton doli nė vendin e tretė.

Vetėm vendi i gjashtė pėr Charles Leclercun, qė pėr shkak tė incidentit me Verstappen nė kthesėn e parė, u detyrua tė hyjė nė bokse qė nė start dhe tė ndėrrojė pjesėn e pėrparme tė makinės, duke humbur shumė kohė dhe ritmin e kryesuesve.

Shtuar më 13/10/2019, ora 11:00
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0