Ferrari prezanton njėvendėshen e re (FOTO LAJM)

Zbulohet nje tjetėr njėvendėshe e Formula 1 qė do tė zbresė nė pistė gjatė sezonit qė do tė nisė sė shpejti. Nė Londėr u prezantua makina e re Williams, FW41, nė prani tė drejtorit teknik, Paddy Lowe, tė gjithė stafit dhe pilotėve Lance Stroll e Sergey Sirotkin, si dhe Kubicas, qė ėshtė kolaudator.

Drejtoresha e pėrgjithshme, Claire Williams, e pranishmė gjithashtu nė kėtė ceremoni, deklaroi:

“Jemi sforcuar shumė prej disa muajsh pėr krijimin e FW41. Tani po pres me padurim tė shoh pilotėt tanė nė pistė. Lance pati njė debutim vėrtet shumė pozitiv vitin e kaluar, ėshtė rritur shumė. Jam shumė e lumtur qė kemi edhe Sergey Sirotkin apo Robert Kubican, i cili do tė ketė njė bashkėpunim tė ngushtė me skuadrėn, pėr tė na ndihmuar me eksperiencėn e tij pėr zhvillimin e makinės.”

FW41 do tė zbresė pėr herė tė parė nė pistė mė 26 shkurt, pėr testet e Barcelonės./albeu.com/
Shtuar më 16/02/2018, ora 11:02
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit