Ferrari dorėzohet nė fund, Verstappen fiton nė Austri
Max Verstappen me Red Bull ka fituar Ēmimin e Madh tė Austrisė.

Piloti belg la pas vete Leclercun e Ferrarit, tė cilin e parakaloi dy xhiro para fundit.

Ne vendin e tretė u rendit Valteri Botas me Mercedes, nė vendin katėr dhe pesė u renditen Sebastian Vettel dhe Lewis Hamilton.

Gara e radhės do tė zhvillohet nė Britaniė e Madhe me 14 korrik.
Shtuar më 30/06/2019, ora 16:42
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit