Fantastik Hamilton, "pole position" dhe rekord nė Silverstone
"Pole position" dhe rekord nga Lewis Hamilton njė ditė para zhvillimit tė garės sė Ēmimit tė Madh tė Britanisė sė Madhe nė Formula 1. Pėr herė tė 91-tė nė karrierė britaniku do tė niset i pari nė Silverstone, pasi nė provat zyrtare dha kohėn mė tė shkurtėr 1’24”303. Kohėn e dytė mė tė mirė e dhuroi Bottas, mė pas Verstappen dhe Leclerc, qė nė fakt rrezikon penalitetin. Piloti tjetėr i Ferrarit, Sebastian Vettel, do tė niset nga pozicioni i 10-tė.

Hamilton e dėshironte me ēdo kusht “pole position” nė Silverstone, pasi ėshtė i shtati nė karrierė. Askush nuk e ka nisur mė shumė herė i pari Ēmimin e Madh tė Britanisė sė Madhe.
Shtuar më 01/08/2020, ora 21:27
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0