F1/ Red Bull prezanton pilotin e ri
Skuadra austriake e Red Bull ka prezantuar sot pilotin e ri qė do tė garojė bashkė me Max Verstappen sezonin e ardhshėm.

Bėhet fjalė pėr meksikanin 30-vjeēar Sergio Perez, i cili ėshtė pėrzgjedhur pėr tė marrė vendin e Albon.

Perez ka qenė pjesė e Racing Point dhe kėtė sezon fitoi garėn e parė tė karrierės, ndėrsa tani me skuadrėn e Red Bull do tė ketė mė shumė mundėsi tė kalojė vijėn e finishit i pari, pasi do tė drejtojė njė makinė shumė mė konkurruese.

"Jam shumė mirėnjohės pėr mundėsinė qė mė ėshtė dhėnė. Do tė garoj me njė makinė fituese, gjė qė e kam dashur qė kur kam ardhur nė F1", tha Perez.

Piloti meksikan ėshtė pjesė e Formulės 1 prej 10 vitesh duke marrė pjesė nė 191 gara, duke fituar vetėm njė dhe arritur 10 herė tė ngjitet nė podium.
Shtuar më 19/12/2020, ora 12:36
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0