F1, Hamilton "mbret" edhe nė Austri, kryeson provat
LeWis Hamilton pas fitores sė Ēmimit tė Madh tė Francės, vazhdon tė mbajė "kurorėn e mbretit" edhe nė sesionin e dytė tė provave tė lira pėr Ēmimin e Madh tė Austrisė.

Piloti britanik i Mercedesit pėrsėri la pas shokun e tij tė skuadrės Valtteri Bottas, duke rregjistruar kohėn prej 1 minutė, 4 sekonda e 579 tė mijėtat me gomat e buta, pra me 176 tė mijėtat mė pak se Bottas.

Pas dy “shigjetave tė argjendta” renditet Ferrari i Sebastian Vettel, me 236 tė mijėtatshumė, i cili nuk ndiqet nga shoku i skuadrės, por nga dy makinat Red Bull, respektivisht tė Ricciardos dhe Verstappenit.

Ferrari tjetėr i Raikkonenit nuk shkon mė shumė sesa koha e gjashtė mė e mirė, tė paktėn pėr momentin. /albeu.com/
Shtuar më 29/06/2018, ora 17:33
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit