F1, Hamilton fiton nė Singapor
Lewis Hamilton ka fituar Ēmimin e Madh tė Singaporit dhe e ēon nė +40 pikė avantazhin e tij ndaj Sebastian Vettel nė klasifikimin e pėrgjithshėm tė pilotėve.

Piloti britanik i Mercedesit u nis nga vendi i parė dhe e ruajti kėtė pozicion deri nė fund tė garės, ndėrsa gjermani i Ferrarit pėrfundoi garėn vetėm nė vendin e tretė, pas njė gare me shumė pak emocione shkruan TCH.

Mes Hamilton dhe Vettel u fut holandezi i Red Bullit, Max Verstappen. Jashtė podiumit ngelėn Bottas (Mercedes), Raikkonen (Ferrari) dhe Ricciardo (Red Bull).
Shtuar më 16/09/2018, ora 17:36
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit