F1/ Bottas rinovon kontratėn me Mercedes
Skuadra kampione nė fuqi e Formula 1, Mercedes, ka njoftuar sot se ka rinovuar kontratėn me pilotin finlandez Valteri Bottas edhe pėr vitin 2021, duke zgjatur bashkėpunimin edhe pėr njė sezon tė pestė.

Finlandezi ėshtė bėrė pjesė e skuadrės gjermane nė vitin 2016, kur mori vendin e Nico Rosberg, piloti gjerman qė njoftoi tėrheqjen menjėherė pasi fitoi titullin kampion nė Formulėn 1.

Valteri Bottas ka bėrė mjaft mirė numrin dy nė hierarkinė e pilotėveMercedes, duke ndihmuar jo vetėm Hamilton tė fitojė disa tituj kampionė radhazi, por edhe skuadrėn gjermane.

Mercedes zyrtarizon kėshtu njėrin prej dy pilotėve pėr sezonin e ardhshėm, ndėrsa negociatat me kampionin nė fuqi tė botės, Lewis Hamilton, vijojnė ende dhe nuk ka “tym tė bardhė” pėr rinovimin e bashkėpunimit.
Shtuar më 06/08/2020, ora 17:32
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0