E FRIKSHME/ Aksident nė Formula 1, piloti pėrfshihet nga flakėt dhe rrezikon jetėn (VIDEO)Njė aksident i frikshėm ka ndodhur nė ēmimin e madh tė Bahrainit nė Formula 1.

Piloti me eksperiencė Roman Grosjean u pėrplas me njė nga bordurat anash pistės.

Makina e tij mori flakė menjėherė dhe u desh ndėrhyrja e stafeve tė emergjencės pėr t’i shpėtur jetėn. Piloti reagoi shpejt duke dalė nga makina e tij e cila u shkrumbua e gjitha.

Ekipet e pushimit tė zjarrit shpėtuan pilotin, i cili kishte marrė flakė nė trup. Fatmirėsisht ai ėshtė mirė dhe ia doli tė shpėtonte nga ajo skenė shumė e rėndė.
Shtuar më 29/11/2020, ora 16:32
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0