E BUJSHME/ Alonso mund tė rikthehet nė F1
Fernando Alonso mund tė jetė rikthimi i bujshėm nė Formula 1 pėr botėrorin e ardhshėm. Lajmin e bėri tė ditur menaxheri i tij Flavio Briatore, i cili theksoi se piloti spanjoll, dy herė kampion bote, mund tė rikthehet te ish skuadra e tij Renault pėr vitin e ardhshėm.

Alonso, qė u largua nga bota e Formula 1 nė vitin 2018, pas katėr viteve me skuadrėn e Mclaren gjatė dy viteve tė fundit ka qenė i impenjuar me garat e Indy dhe Rally Dakar ku gjithashtu ka arritur jo pak suksese.

Rikthimi i tij nė Formula 1 e mbi tė gjitha te skuadra franceze mund tė jetė njė reklamė e jashtėzakonshme pėr kėtė sport e mbi tė gjitha pėr makinėn e Renault pėr tė thitur mė tepėr tė ardhura dhe nė aspektin e marketingut. 39-vjeēari, qė ka fituar dy tituj botėror nė vitet 2005 dhe 2006 duket se po mendon seriozisht rikthimin nė njėvendėshet e Formula 1 dhe njė lėvizje konkrete mund tė bėhet nė ditėt nė vazhdim nga ana e palėve.
Shtuar më 19/05/2020, ora 12:56
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit