3 tipe tė ndryshme makinash, Ferrari kėrkon medoemos tė mposhtė Mercedesin
Kjo do tė jetė njė periudhė e ngjeshur me punė pėr Ferrarin, nė pėrgatitjet pėr sezonin 2020 tė Formula 1.

Sipas mediave italiane, drejtuesit e “kokėkuqes” do tė pėrgatisin 3 tipe tė ndryshme makinash (telajo) pėr testet dimėrore qė do tė zhvillohenshkurt.

Mėsohet se dy tipet e para tė makinave do tė testohen nė pistėn e Montmelo, nė testet qė do tė zhvillohen fillimisht mė 19-21 shkurtit dhe mė pas mė 26-28 shkurt.

Ndėrsa tipi i tretė i telajos do tė testohet mė herėt, nė testet e gomave Pirelli.

Ferrari ka bėrė me dije se prezantimi i makinės sė re do tė kryhet mė 11 shkurt.
Shtuar më 18/12/2019, ora 16:47
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit