Barcelona tallet me Bakambu, lojtari merr avionin pėr vizitat mjekėsore por Abidal anulon gjithēka (FOTO LAJM)

Para zyrtarizimit tė talentit tė Bragės, Trincao, i cili do t’i bashkohet Barelonės pas 1 korrikut, “blaugranat” praktikisht kishin mbyllur marrėveshjen pėr sulmuesin Cedric Bakambu tė Guoan tė Pekinit, qė konsiderohej zėvendėsuesi ideal i Luis Suarezit.

Lojtari ka marrė avionin pėr nė Spanjė pėr tė nėnshkruar kontratėn e jetės, por ėshtė “zgjuar” nga ėndrra nga telefonata e papritur dhe brutale e Eric Abidalit: “Kemi ndryshuar mendje, gjetėm njė sulmues tjetėr!”

28-vjeēari bėri ironi mbi “situatėn e tij tė vėshtirė”, duke i kėrkuar uebfaqes sė futbollit, Transfermarkt, qė tė ndryshojė historinė e transferimeve nė profilin e tij, ku duhet tė lexohet “pothuajse i Barcelonės”.

“Pavarėsisht se ēfarė ndodh, ne i besojmė procesit. Faleminderit Zotit pėr gjithēka. Shihemi sėrish @AntoGriezmann,” – komenton mė tej 28-vjeēari.

Gjigantėt katalanė kishin arritur marrėveshjen e huazimit me klubin kinez pėr ish-lojtarin e Villarrealit dhe zyrtarizimi do tė bėhej nė limitet e merkatos, sigurisht pasi sulmuesi tė kalonte testet mjekėsore, por ajo telefonatė e mallkuar e Abidalit bėriBakambu tė mbetej nė Hong Kong (tranzit), pėr t’u kthyer te skuadra kineze, qė po zhvillon fazėn pėrgatitore nė Korenė e Jugut.

Nė sezonet 2015-2018 Bakambu spikaste te Veillarreali, skuadėr me tė cilėn luajti nė 75 ndeshje nė La Liga, duke shėnuar 32 gola.
Shtuar më 31/01/2020, ora 21:47
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0