Rosberg-Hamiltonit: Mercedes, zgjedhja e duhur
Nico Rosberg
Nico Rosberg ka kėmbėngulur se piloti anglez i Vodafone McLaren, Lewis Hamilton nuk gaboi qė vendosi tė transferohet te Mercedes sezonin e ardhshėm tė Formula 1. Edhe pse kjo skuderi ka qenė modeste kėtė edicion, teksa mban mend vetėm fitoren e Rosberg nė Ēmimin e Madh tė Kinės, ndėrsa shoku i skuadrės, Michael Schumacher prej pesė garash ka mbetur nė kuotėn zero, 27-vjeēari i jep tė drejtė britanikut tė McLaren-it me zgjedhjen e bėrė.

Sipas Rosberg, nuk ka pewis) ėshtė menduar pėr njė kohė tė gjatė. Mercedesi ėshtė njė skuderi e fortė, qė ėshtė duke u zhvilluar gjithnjė e mė shumė dhe me siguri do tė ketė sukses nė fund", u shpreh piloti gjerman. /albeu.com/
Shtuar më 18/11/2012, ora 10:15
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0