RENDITJA/ Formula 1, dominim i plotė nga Mercedes
Kur kanė mbetur edhe shtatė gara deri nė pėrfundimin e kėtij tė sezoni nė Formula 1, vėrehet qartė dominimi i Mercedes.

Dy pilotėt e kėsaj makine, Lewis Hamilton dhe Valterri Bottas gjithashtu udhėheqin listėn e pilotėve mė tė mirė.

Piloti britanik ėshtė shumė afėr titullit tė shtatė kampion, qė do ta barazonte legjendėn Michael Schumacher, si dy pilotėt me mė shumė tituj kampioni nė historinė e kėtij sporti.

Hamilton ka tubuar 205 pikė, 44 mė shumė sesa Bottas qė ka 161 sosh.

Max Verstappen ndėrkohė nė pozitėn e tretė ka 128 pikė.
Shtuar më 30/09/2020, ora 15:20
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0