Raikkonen: Nuk kam pse heq dorė
Kimi Raikkonen nuk sheh arsye tė mos vazhdojė pilotimin nė Formula 1 edhe pas vitit 2013, kur i skadon kontrata 2-vjeēare me skuderinė e Lotus Renault. Duke folur ditėn e prezantimit tė makinės sė re, "Ice Boy" u shpreh se nuk po mendon shumė pėr tė ardhmen, por njėherėsh ėshtė i sigurt se do tė qėndrojė gjatė nė pistė nėse do ta kėnaqė Formula 1.

"Nė kėtė moment, nė tė vėrtetė, nuk po mendoj se ēfarė do bėj pas Botėrorit, por di tė them se kur tė vijė koha do tė flasim edhe pėr kėtė ēėshtje. Rikthimi nė Formula 1 ka qenė emocionues vitin e kaluar dhe nuk ka asnjė arsye tė them qė nuk duhet tė gėzoj edhe pas 2013-ės. Unė e di se do tė ketė ndryshime tė mėdha me makinat dhe rregulloret pėr vitin 2014ā€³, ėshtė shprehur piloti i Lotus Renault.

Sezonin e shkuar Raikkonen u rėndit i treti pas Vettel dhe Alonsos. /albeu.com/Shtuar më 31/01/2013, ora 10:29
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit