Piloti i Formula 1 me koronavirus, humb garėn e Silverstone

COVID-19 shkakton alarm nė Formula 1 para garės sė Silverstone. Piloti i Racing Point, Sergio Perez, bėri testin e Koronavirusit dhe rezultoi pozitiv e pėr rrjedhojė u izolua pėr tė mos rrezikuar tė tjerėt. FIA e konfirmoi lajmin me njė shėnim zyrtar, ndėrsa vetė skuderia britanike pėrditėsoi informacionin mbi gjendjen e pilotit:

"Sergio ėshtė fizikisht mirė dhe me humor tė mirė, por do tė vazhdojė me periudhėn e vetizolimit nė pėrputhje me linjat udhėzuese tė autoritetit shėndetėsor."

Meksikani nuk do tė marrė pjesė nė Ēmimin e Madh tė Britanisė. Pėr tė zėnė vendin e tij mund tė ishte njė mes Esteban Gutierrez ose Stoffel Vandoorne (tė dy shoferėt e Mercedes), megjithėse disa zėra qė vijnė nga Anglia gjithashtu vendosėn Nico Hulkenberg midis kandidatėve tė kualifikuar.

Skuadra Racing Point nuk ka njoftuar ende zyrtarisht planet e saj, por ka konfirmuar qėllimin pėr tė dėrguar dy makina nė pistė.
Shtuar më 30/07/2020, ora 23:15
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0