Pas "divorcit" me Ferrarin, Vettel refuzon marrėveshjen me McLaren
veteel..
Katėr herė kampioni i botės nė Formula 1 ka njoftuar se nuk do tė jetė pjesė e Ferrari, pas fundit tė kėtij sezoni.

‘Kokėkuqja’ reagoi menjėherė dhe arriti marrėveshje me Carlos Sainz. Flitej pėr njė ‘shkėmbim’ qė do ta dėrgonte Vettel te McLaren, por gjermani ka refuzuar njė gjė tė tillė.

‘F1-Insider’ raporton se Vettel ka refuzuar njė marrėveshje me McLaren, mė herėt gjatė kėsaj dite.

Makina e britanikėve thuhet tė mos ketė bindur pilotin gjerman.

Ndėrkohė, ka raportime qė thonė se Sebastian Vettel mund tė kalojė te Mercedes, ku ėshtė edhe mė i miri i F1 aktualisht, Lewis Hamilton.
Shtuar më 14/05/2020, ora 15:31
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0