Parashikimi i frikshėm, ja ēfarė mund tė ndodhė nėse nuk zhvillohet Botėrori i F1
Katėr makina (skuadra) rrezikojnė tė largohen nga Formula 1 nėse botėrori i kėtij sporti nuk do tė zhvillohet kėtė vit (gjithsej janė 10 makina/skuadra). I kėtij mendimi ėshtė Zak Brown, drejtori sportiv i McLaren, qė tha se situata nė kėtė sport ėshtė kaotike pėr shkak tė coronavirus. Natyrisht qė makinat mė tė rrezikuara janė ato me buxhet tė vogėl.

Deri mė tani janė anulluar 2 gara dhe janė shtyrė pėr njė datė tjetėr 6 tė tjera, por situata nuk duket shumė optimiste. Pėr momentin, masa e vetme e marrė ėshtė shtyrja pėr nė vitin 2022 i aplikimit tė rregullave tė reja tė kėtij sporti.

“Nėse nuk e pėrballojmė kėtė situatė nė mėnyrė agresive rrezikojmė tė humbasim tė paktėn 4 skuadra. Formula 1 po kalon njė moment tė brishtė”, tha Brown pėr BBC. Mclaren ėshtė makina e parė qė ka reduktuar rrogat e pilotėve dhe ka dėrguar shumė punonjės nė shtėpi.

/telesport/
Shtuar më 07/04/2020, ora 17:28
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0