Nga Zvicra nė Spanjė, Shumaker vijon rehabilitimin nė ish-vilėn e Florentino Perezit
Mikael Shumaker ėshtė transferuar nga shtėpia e tij nė Zvicėr nė MajorkaSpanjės.

7 herė kampioni i botės nė Formula 1 do ta vijojė rehabilitimin nė vilėn 40 milionė euroshe qė bashkėshortja e tij, Korina e ka blerė tre vite mė parė nga presidenti i Real Madridit, Florentino Perez.

Vila njihet me emrim “Villa Yasmin” dhe ndodhet nė MajorkaSpanjės pranė bregdetit. Shumaker u aksidentua nė dhjetor tė 2013, teksa ishte duke bėrė ski nė Francė.

Qė prej asaj kohe nuk ka ndonjė informacion tė detajuar mbi gjendjen e ish-pilotit tė Formula 1.
Shtuar më 30/09/2020, ora 18:37
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0